• Pazartesi-Cuma 09:00-18:00 | Cumartesi 09:00-13:00

Reformer Pilates

Mesai Saatlerimiz

  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00
  • Cumartesi 09:00 - 13:00
  • Pazar Kapalı

Reformer Pilates

Pilates, 20. yüzyılın başında Joseph Hubertus Pilates tarafından oluşturulmuş bir egzersiz biçimidir. Amacı, en derinden en yüzeysel kısma kadar bedeni ve zihni güçlendirmek, kas gücünü artırmak, zihinsel kontrol, rahatlama ve nefes alma ile birleştirmektir.

Kadın sağlığı için önerilen pilates, rehabilitasyon amacıyla da tercih edilebilmektedir. Örneğin, kadın sağlığı, idrar kaçırma, cinsel problemler, kas kuvvetlendirme, esneklik, ortopedik-nörolojik rehabilitasyon, pelvik-taban kasları iyileştirme bunlar arasında sayılır. Ayrıca hamile pilatesi de doğum öncesinde son derece faydalı egzersiz biçimlerinden biridir.

Reformer Pilates ile Gelen Sağlık

Reformer pilates ekipmanları kaslarınızı uzatarak, esneterek, güçlendirerek ve dengeleyerek çalışırlar. Hareketler çekme, itme ve dengelemeye kadar farklı uygulamaları içerir. Temel egzersizler standart pilates hareketlerinden oluşur. Sahip olduğunuz pilates ekipmanının türüne bağlı olarak oturabilir, ayakta durabilir, yaslanabilir, uzanabilirsiniz. Reformer halkalar, toplar, kayışlar, çubuklar, bloklar ve diğer egzersiz ekipmanları eklenebilir veya çıkarılabilir.

Herkes reformer pilates yapabilir ve bundan yararlanabilir. Bu egzersiz aleti, yeni başlayanlardan ileri düzey kişilere kadar yapılabilir.

Reformer Pilatesin Faydaları

Pilatesin sayısız faydası vardır. Kişiye özel, temiz ve rahat bir alanda uygulanır. Bu egzersizi uygulamanın bazı faydaları şunlardır:

  • Vücut duruşunu iyileştirir: Omurganın nefes almasına ve hizalanmasına odaklanılarak karın, göğüs ve omuzların konumu iyileştirilir. Böylece ayakta, otururken veya yürürken doğru bir postür elde edilir.
  • Kas esnekliği: Bu egzersizler daha çok kasların uzamasını sağlayan germe ve uzama üzerine kuruludur.
  • Nefes almayı iyileştirir: Pilateste egzersizler, vücudu rahatlatmaya ve hareketlerin uygulanmasını iyileştirmeye yardımcı olmak için nefesle bir bütün şekilde uygulanır.
  • Stresle mücadeleye yardımcı olur: Hareket, denge, nefes alma ve güç üzerindeki zihinsel kontrolü güçlendirerek beynimiz endişeleri ve kaygıları askıya alır, böylece stres seviyelerini önemli ölçüde azaltır.
Mesaj Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba!
Kliniğimiz ve Tedavilerimizle ilgili sorularınızı WhatsApp üzerinden bizlere iletebilirsiniz.