• Pazartesi-Cuma 09:00-18:00 | Cumartesi 09:00-13:00

Ozon Tedavisi

Mesai Saatlerimiz

  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00
  • Cumartesi 09:00 - 13:00
  • Pazar Kapalı

Ozon Tedavisi

3 adet oksijen atomunun birleşmesiyle oluşan molekül,  100 yıla yakın zamandan beri tedavide kullanılmasına rağmen son 20 yıldır yaygınlaşmış ve etkileri daha açık bir şekilde tanımlanmıştır. Günümüzde Almanya, Kanada, Rusya, Küba başta olmak üzere dünyanın her yerinde etkili ve güvenli şekilde kullanılmaktadır. Etki mekanizmasında en belirgin olarak antioksidan sistem ve bağışıklık sistemini güçlü şekilde canlandırmak vardır. Ayrıca detox, antimikrobiyal, antienflamatuar ve analjezik etki, doping, anti-aging, glukoz ve yağ metabolizması düzenlenmesi açısından da oldukça güçlüdür. Diyabetik yara tedavisinde, Fibromiyalji’ de, fıtık tedavisinde, kalp damar sağlığı, hepatit, akne, uyku apnesinde, estetik alanında, romatizma tedavisinde, cinsel performans yükseltmede, bölgesel incelme, kabızlık, otizm ve daha birçok durumda etkili ve güvenli şekilde kullanılır. 

Ozon tedavisi farklı şekillerde yapılır: 

Majör yöntem: Klasik ve en çok uygulanan yöntemdir. Hastadan bir şişeye alınan 50-100 cc kan ozon gazıyla karıştırılıp aynı damar yolundan tekrar verilir. Hastalığa ve hastaya bağlı olarak seansların sıklık ve sayısı değişir

Ayrıca Minör yöntem, rektal uygulama, bölgesel uygulama, serum ozon, torba ozon, kulak ve burundan insuflasyon, ozonlu su, ozon sauna gibi birçok yöntem, hastalığa ve hastaya bağlı değişmek üzere kullanılır.

Mesaj Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba!
Kliniğimiz ve Tedavilerimizle ilgili sorularınızı WhatsApp üzerinden bizlere iletebilirsiniz.