• Pazartesi-Cuma 09:00-18:00 | Cumartesi 09:00-13:00

Manuel Terapi

Mesai Saatlerimiz

  • Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00
  • Cumartesi 09:00 - 13:00
  • Pazar Kapalı

Manuel Terapi

Skolyoz, fibromiyalji, kas ve yumuşak doku zedelenmeleri, kifoz(kamburluk), cerrahi operasyonlar sonrası iyileşmenin hızlanması ve eklem disfonksiyonlarını düzeltmek için manuel terapi uygulanır. Central Sağlıklı Yaşam Merkezi; manuel terapi ile çeşitli rahatsızlıklardan kurtulmanıza yardımcı oluyor. 

Manuel Terapi Nedir?

Kas ve iskelet sistemini yakından ilgilendiren bütün hastalıklarda uygulanabilen ve tam anlamıyla kanıta dayalı bir tedavi biçimidir. Bu tedavi şekli elle yapıldığından ötürü elle tedavi olarak da isimlendirilir. 

Fıtık Tedavisinde Manuel Terapi

Özellikle ortopedik sorunlarda manuel terapi uygulanmaktadır. Bel fıtığı ve boyun fıtığı gibi sağlık problemleri için de en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yer alır. Örneğin bel bölgesinde yer alan anatomik ve fizyolojik hareketlerde kısıtlanmalar, manuel terapi ile ortadan kaldırılabilir. Bu sayede eklemlerin sahip olduğu anatomik ve fizyolojik açıların tekrar geri kazanılması sağlanır.

İnsan boynu belirli yapısal hareketlere sahiptir. Çeşitli nedenlerden dolayı zamanla bu hareket kabiliyeti kısıtlanır veya hareketler tamamen kaybedilebilir. Buna boyun fıtığı ismi verilir. Boyun fıtığı da manuel terapinin alanına girer. Manuel terapi sayesinde boyun fıtığından kurtulmak söz konusu olabilmektedir. 

Cerrahi yöntemlerden önce fıtık tedavisi yaptırmak isteyenler için manuel terapi en etkili yöntemlerden biridir. Manuel terapinin ne kadar süre uygulanacağı, hastanın genel durumuna bağlıdır. Aynı şekilde kaç seans boyunca manuel terapi uygulanacağı da hasta bireyin genel sağlık koşullarına bağlıdır. Fıtık tedavisinde genel olarak sekiz seans manuel terapi uygulanmaktadır.

Mesaj Gönder
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba!
Kliniğimiz ve Tedavilerimizle ilgili sorularınızı WhatsApp üzerinden bizlere iletebilirsiniz.